Şehir Haberleri

15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın İSPARK’a devri durduruldu

UHA HABER / Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İSPARK’a devri mahkemece durduruldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Büyük İstanbul Otogarı’nın otopark işletmesinin İSPARK’ta devrini istedi.

İşletmeci kuruluşlara 18 Temmuz’da ihtarname gönderildi. Otopark alanlarının 3 gün içerisinde boşaltılması talep edildi.

Konu mahkemeye taşındı. İşletmeci kuruluşlar, kararın hukuka uygun olmadığı gerekçesiyle yürütmenin durdurulmasını istedi. Nöbetçi İstanbul 3. İdare Mahkemesi de bu yönde karar vererek yürütmeyi durdurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden dava konusu işlemin sebebi ve yasal dayanağına ilişkin belgeler istenirken belediyeye savunma ve ara karar için 7 gün süre verildi.

Belediyeden de konuya ilişkin açıklamada, kararın rutin bir işlem olduğu belirtilerek, hukuki hakların kullanılacağı ifade edildi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / İSTANBUL, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir