Dünya

14 yıldır bitkisel hayatta olan kadın doğum yaptı

UHA Haber / Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Arizona eyaletine bağlı Phoenix kentinde 14 yıldır bitkisel hayatta olan bir kadın geçen yılın son günlerinde doğum yaptı.

Mustafa Kemal ATATÜRKPolis ‘tecavüz olasılığı‘ üzerine olayla ilgili soruşturma açarken, doğum gerçekleşene kadar hastanın hamile olduğunun anlaşılamadığı ortaya çıktı.

Phoenix kentinde bulunan Hacienda HealthCare’da 14 yıldır yatan ve ismi açıklanmayan bir kadın 29 Aralık’ta doğum yaptı.

Boğulmaktan son anda kurtarıldıktan sonra bitkisel hayatta olan ve saat başı bakım yapılan kadının odasından gelen inleme seslerini kontrol eden görevliler hastanın doğum yaptığını farketti.

Görevlilerin müdahalesiyle sağlıklı bir erkek bebek dünyaya geldi. Hastanın bitkisel hayattaki durumu ise değişmedi. Hastane çalışanlarında şaşkınlığa neden olan doğumun ardından durum polise bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis herhangi bir açıklama yapmadı.

Hastane sadece olay nedeniyle şaşkın olduklarını belirten bir açıklama yaparken, olay hakkında tecavüz soruşturması açıldı.

ARİZONA, EuroNews, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir