Bilim-Technology

10 yıl içinde insan yerine ‘robot eller’ kullanılacak

UHA HABER / Amazon şirketinin kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, önümüzdeki 10 yıl içinde insan eliyle yapılan işlerde robotların kullanılacağını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Las Vegas kentindeki ‘re:MARS’ konferansında konuşan Bezos, “İnsanlar kadar güvenilir ticari robotlar önümüzdeki 10 yılda dünya çapındaki depolarımızda çalışacak.” dedi.

Bezos, “Robotların elle kavrama problemi 10 yıl içinde çözülmüş olacak. […] Bu sorunu makine vizyonuyla çözmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Amazon.com Inc şirketi, robotlar aracılığıyla otomatikleşmenin çalışanlarına yardım için geliştirildiğini savunuyor.

Öte yandan Amazon depolarında yüzbinlerce işçi elle kavrama, tarama ve müşteri siparişlerini yerleştirme gibi görevlerde çalışıyor. Robot ellerin kullanılacağı açıklaması üzerine uzmanlar, makinelerin devreye gireceği depolarda çalışanların işsiz kalması riskine vurgu yapıyor.

HABER : Zehra YILDIZ

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı /  LAS VEGAS, EURONEWS

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir